Gimnastyka korekcyjna

Przedłużający się czas, w jakim dzieci przebywają przed telewizorem i komputerem oraz nieprawidłowa postawa podczas noszenia plecaka powoduje wzrost występowania wad postawy.

Okres wczesnoszkolny to czas gdzie kształtuje się prawidłowa sylwetka dziecka. Wczesne wykrycie wady daje możliwość nieoperacyjnego leczenia.

Odbywanie Gimnastyki korekcyjej ma na celu zahamowanie lub zniesienie powstałej wady. Dzięki ćwiczeniom oraz zabawą uzyskujemy zwiększoną ruchomość stawów, zwiększenie siły mięśniowej oraz wyuczenie nawyku prawidłowej postawy. Proces korekcyjny jest skomplikowany i długotrwały dlatego wymaga dobrania odpowiedniego programu usprawniania.

Kształtowanie nawyków dobrej postawy przez odpowiednio dobrany program ćwiczeń korekcyjnych dla dzieci i młodzieży pomaga w następujących problemach:

 

  • skrzywienie kręgosłupa,
  • płaskostopie,
  • deformacja stopy
  • kolana szpotawe, / koślawe
  • plecy okrągłe / wklęsłe
  • wystające łopatki itd.

 

Jak to wygląda?

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w domu pacjenta i trwają 60 minut. Podczas pierwszej wizyty diagnozujemy problem na podstawie wyników badań, testów funkcjonalnych i badania przedmiotowego. Każda sesja jest profesjonalnie przygotowany i składa się z wielu ciekawych ćwiczeń i działań różnych typów.

Każde badane dziecko otrzyma od nas kartę badań, uwidaczniającą jego postawę ciała oraz zalecenia dla rodziców. Ocena postawy wykonywana jest co 3 miesiące.

Na drugich zajęciach mali pacjenci otrzymują zeszyt ćwiczeń do domu, w którym znajdują się ćwiczenia dopasowane indywidualnie do wady i możliwości dziecka. Ćwiczenia wykonuje w domu pod okiem rodzica.

 

Istnieje możliwość uczestnictwa w zajęciach korekcyjnych w wodzie.